Kategorie
Moda

Lane perfumy – co za dużo to nie zdrowo

Lane perfumy – co za dużo to nie zdrowo?

Kto nie chciałby wspaniale pachnieć przez cały dzień? Noszenie ulubionych perfum z pewnością może w tym pomóc, ale być może zauważyłaś, że wiele z nich zużywa się już w porze lunchu. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że nie stosujesz swoich perfum we właściwy sposób. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieją najlepsze sposoby na aplikację zapachu, z których wiele sprawia, że perfumy utrzymują się dłużej. Niestety, jeśli przechowujesz swoje perfumy w łazience lub na półce, również nie przechowujesz ich prawidłowo. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek i najlepszych praktyk, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać Twoje perfumy – zarówno podczas ich noszenia, jak i przechowywania.

Jakie perfumy lane utrzymują się najdłużej?

Jak wspomnieliśmy powyżej, możesz kupić perfumy o różnym stężeniu. Moc perfum, które kupisz, będzie decydować o tym, jak długo utrzymują się na skórze. Bardziej skoncentrowane formy, takie jak czysty parfum, będą kosztować najwięcej, podczas gdy mniej skoncentrowane wersje tego samego zapachu, takie jak woda toaletowa, będą kosztować mniej.

Możesz jednak kupić perfumy, które będą miały dłuższy okres trwałości. Paryskie perfumy o bardziej wyrazistych nutach bazowych będą miały dłuższą trwałość niż te o wyrazistych nutach górnych. Nuty bazowe zazwyczaj zawierają aromaty drzewne lub balsamiczne, jak również te o ostrzejszym zapachu. Jeśli Twoje perfumy zawierają orientalne zapachy, takie jak paczula i bursztyn, prawdopodobnie będą miały dłuższy termin przydatności do użycia.

Delikatne perfumy francuskie

Perfumy o lżejszych, wyraźnych nutach bazowych są bardziej lotne. Im bardziej lotny jest Twój zapach, tym szybciej straci ważność. Dotyczy to zapachów cytrusowych, kwiatowych i zielonych.

Jeśli nie jesteś pewna, jakie nuty są najsilniejsze w wybranych przez Ciebie perfumach, możesz sprawdzić informacje o rodzinie zapachowej. Zazwyczaj można je znaleźć w Internecie lub w opisie produktu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z perfumami, możesz również rozwiązać quiz dotyczący perfum, aby określić, który zapach jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli zależy Ci na długiej trwałości, pamiętaj o wyróżniających się nutach bazowych i stężeniu, gdy będziesz gotowa do zakupu.

Korzystając z tych wskazówek można przygotować swój zapach, aby trwać tak długo, jak to możliwe. Rozpocznij proces kupując odpowiedni rodzaj perfum dla swoich potrzeb. Następnie przechowuj go prawidłowo i unikaj robienia czegokolwiek, co może spowodować rozkład zapachu. Jeśli używasz najlepszych praktyk aplikacji perfum, będziesz wiedział, że otrzymujesz to, co najlepsze ze swojego podpisu!

Radzenie sobie z nadmiarem lub zbyt dużą ilością perfum

Każdemu z nas zdarzyło się spryskać się zbyt dużą ilością perfum! Czy brzmi to znajomo: mamy nowe perfumy calvin klein lub coco chanel, które absolutnie uwielbiamy, szykujemy się na imprezę/pracę/szkołę/nocne wyjście/randkę lub inną specjalną okazję… i bum, stało się, spryskaliśmy się zbyt dużą ilością perfum.

W naszym entuzjazmie byłyśmy „trochę” zbyt hojne i zastosowałyśmy zbyt dużo zapachu. Zamiast cudownej aury wokół nas, pachniemy tak, jakbyśmy oblały nasze ciało całą buteleczką, czyli wyraźnie za dużo jak na nasz komfort.

Jak sprawdzić, czy nałożyłaś za dużo perfum?

Przed, omawiając, jak naprawić nadmierne stosowanie perfum, być może byłoby bardziej właściwe, aby opisać, co to może wyglądać. Wszyscy uwielbiamy zapachy, podobnie jak inni ludzie, ale perfumy ani woda kolońska nie powinny być tak obezwładniające, jakby płynęły w naszych żyłach.

Często jednak łatwo jest znieczulić się na własne zapachy i można nauczyć się rozpoznawać, kiedy używamy „za dużo” danego zapachu. Pierwszym i być może najbardziej oczywistym sposobem jest to, że ludzie wokół ciebie komplementują twój piękny zapach, a mimo to często próbują odwrócić nos.

Jeśli zauważysz, że ludzie kichają, skarżą się na migreny lub nawet unikają stania obok ciebie, to wszystko są to silne wskaźniki, ponieważ perfumy damskie mogą wyolbrzymiać pewne nietolerancje i reakcje organizmu. Dlatego też stosowanie nadmiernej ilości może spowodować takie konsekwencje.

Nie przesadzaj z perfumami

Zasadą przy stosowaniu perfum jest unikanie więcej niż dwóch rozpyleń lub pozostawianie zaaplikowanego obszaru nadal dość wilgotnego po kilku sekundach. Takie nadmierne stosowanie jest zbędne, ponieważ większość perfum jest bardzo trwała. Mała kropla to zazwyczaj tyle, ile potrzeba na skórę i (na siłę) może na włosy.

Jak już wcześniej wspomniano, człowiek powinien być łatwo uczulony na własne zapachy. Jeśli jednak jesteś bardzo świadomy zapachu, który wytwarzasz, zachęcamy Cię do poproszenia przyjaciół o opinię. Nie tylko dla własnej próżności, ale również takie intensywne zapachy mogą oznaczać, że zadajesz sobie dolegliwości, o których wcześniej wspomniano. Skoro już zbadaliśmy, jak może wyglądać aplikacja zbyt dużej ilości perfum, co można zrobić, gdy popełnimy taki błąd?

Co można zrobić, jeśli współpracownik nosi za dużo perfum?

Jeśli jesteś pracownikiem, na którego negatywnie wpłynął zapach kolegi, oto kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić. Przede wszystkim, jeśli w grę wchodzi znany problem medyczny, należy jak najszybciej skontaktować się z kierownikiem działu kadr. W przeciwnym razie lepiej jest być bezpośrednim przy opisywaniu problemu.

Chociaż możliwe jest wysłanie anonimowego SMS-a lub e-maila, lepszą współpracę uzyskasz, gdy załatwisz sprawę twarzą w twarz. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie konfliktu, powinieneś omówić swoją sytuację prywatnie z kolegą lub pracownikiem, o którym mowa.

Przemyślenia i francuskie perfumy lane

Dla zdecydowanej większości ludzi, powinieneś używać perfum zanim się spuszczą. Typowy mężczyzna lub kobieta będzie miał tylko kilka butelek i powinien być w stanie zużyć je na długo przed upływem terminu ważności. Dla miłośników perfum i kolekcjonerów zapachów wśród nas, sklep angelove.pl ma duże kolekcje, i to jest więcej pasji niż tylko dobrze pachnący.

Szkodliwy wpływ alkoholu na skórę, a nalewane perfumy

Większość perfum jest nasączona alkoholem, aby wydobyć olejki eteryczne z naturalnych składników i rozcieńczyć perfumy do odpowiedniej mocy. Zastanawiasz się, jaki wpływ ma alkohol na skórę? Badania coraz częściej wykazują, że substancje zapachowe, czyli perfumy nalewane, na bazie alkoholu mają szkodliwe działanie:

Alkohol stosowany bezpośrednio często uszkadza skórę. Codzienne stosowanie perfum na bazie alkoholu bezpośrednio na skórę może prowadzić do takich uszkodzeń, jak podrażnienia i suchość skóry oraz uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej skóry. Twoja skóra może stać się jeszcze bardziej wrażliwa, a u wielu osób występują negatywne reakcje, które uniemożliwiają im noszenie perfum.

Zapach perfum na bazie alkoholu jest obezwładniający. Czy kiedykolwiek odczuwałeś ból głowy lub miałeś uczucie pieczenia w nosie po powąchaniu przytłaczającego zapachu? Najprawdopodobniej było to spowodowane stężeniem alkoholu w perfumach. Przełączanie się na zapach bezalkoholowy nie tylko da Ci bardziej elegancki, subtelny zapach, ale także da Ci różnorodność zapachów składników, takich jak olejki eteryczne lub kwiaty, które decydujesz się umieścić na. Te naturalne ekstrakty będą reprezentować Twoją osobistą tożsamość, a nie obezwładniać całe pomieszczenie.

Dlaczego warto przejść na francuskie lane perfumy bezalkoholowe?

W erze masowej produkcji, alkohol był dodawany do perfum, aby obniżyć ich koszt i nadać bardziej żywy zapach. Obecnie produkowany w ogromnych ilościach, te tanie składniki używane dla zaoszczędzenia pieniędzy stają się coraz bardziej szkodliwe. Przeczytaj nasz ostatni wpis na blogu, aby dowiedzieć się więcej na temat stosowania alkoholu w produktach kosmetycznych. A oto kilka powodów, które sprawią, że przestawienie się na lane perfumy francuskie bezalkoholowe nie będzie dla Ciebie problemem.

Perfumy dla wrażliwej skóry.

Perfumy bezalkoholowe i dobre zamienniki perfum są łagodne dla wszystkich rodzajów skóry, ponieważ są pozbawione wszelkiego rodzaju wypełniaczy, substancji chemicznych i alkoholu, które mogą powodować podrażnienia skóry lub uszkadzać jej barierę ochronną.

Perfumy bezalkoholowe są bardziej uniwersalne

Podczas gdy większość perfum na bazie alkoholu jest przeznaczona do stosowania na ubrania i szyję, perfumy lane bezalkoholowe mogą być również stosowane jako bezalkoholowy spray do ciała, bezalkoholowa woda kolońska dla mężczyzn oraz mgiełki do włosów i ciała jako część rutynowej pielęgnacji skóry. Emulsja wody i odżywczych olejków naturalnych (a nie alkoholu) nie tylko zapewni Ci przyjemniejszy zapach, ale także nawilży Twoje włosy i skórę.

Perfumy bezalkoholowe mają długotrwały zapach

Naturalne i bezalkoholowe perfumy lane są emulsją organicznego oleju i wody, o niższym współczynniku parowania, co skutkuje długotrwałym zapachem nawet do 5 godzin. Perfumy lane bezalkoholowe składają się z naturalnych ekstraktów, które mają działanie uspokajające i lecznicze. W zależności od zapachu, te naturalne perfumy pomogą Ci uspokoić umysł w ciągu dnia i zrelaksować się w nocy. Jeśli masz problem ze znalezieniem idealnych perfum bezalkoholowych dla mężczyzn lub kobiet, możesz przejść do naszego przewodnika po tym, jak wybrać perfumy online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *