Kategorie
Zdrowie

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna swoją historią sięga aż czasów starożytnych. Ludzie pochodzący ze starożytnych cywilizacji, np.: Rzymianie, Grecy, czy też Egipcjanie byli w większości wyznawcami kultu piękna. Co prawda dawne zabiegi stanowczo różniły się od teraźniejszych ale cel miały ten sam, a mianowicie poprawa wyglądu zewnętrznego danej osoby. Dziś medycyna estetyczna to dział wywodzący się z medycyny, który zajmuje się między innymi: poprawą jakości życia zdrowych osób, poprzez profilaktykę oraz rekonstrukcję. Medycyna estetyczna jest szansą również dla ludzi borykających się z defektami urody, które oddziaływuje na ich stan psychiczny i samoocenę.

Epilacja

Obecnie jednym z cieszących się dużą popularnością zabiegów wykonywanych w ramach medycyny estetycznej jest Epilacja. Jest to czasowe bądź trwałe usuniecie owłosienia z powierzchni skóry. Do wykonania zabiegu wykorzystywany jest laser. Wykonanie takiego zabiegu zapewnia przede wszystkim wygodę spowodowaną gładkim ciałem przez długi okres czasu. Zabieg ten wykonywany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Niechciane owłosienie może powodować u pacjentów dyskomfort zwłaszcza w sytuacji nietypowego umiejscowienia owłosienia bądź jego nadmiernego natężenia.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg epilacji laserowej polega na fototermolizie. Wówczas wiązka światła lasera wnika w głąb skóry, a tam jej zadaniem jest pochłonięcie melaniny, czyli barwnika występującego w każdym włosie. Podczas zabiegu wytwarzana jest spora ilość ciepła, które powoduje zniszczenie cebulki danego włosa. To właśnie w ten sposób można usunąć niechciane owłosienie ze wszystkich powierzchni ciała. Pacjent poddawany epilacji laserowej już po wykonaniu kilku zabiegów może cieszy się oczekiwanymi efektami. Konieczna ilość powtórzeń zabiegu jest ściśle uwarunkowana kolorytem w jakim jest owłosienie oraz indywidualną karnacją skóry danego pacjenta.

Epilacja laserowa polega na fototermolizie. W tym zjawisku wiązka światła przenika do skóry, gdzie jest pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się w we włosie. Duża ilość ciepła niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, co pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Efektywność epilacji i liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu jest jednak uwarunkowana karnacją skóry i kolorem owłosienia. Epilacja tego rodzaju jest najskuteczniejsza u osób o jasnej karnacji, które borykają się z ciemnym, mocnym owłosieniem.

Warto wiedzieć, że epilacja jest bezpieczną metodą ale pod jednym kluczowym warunkiem, a mianowicie musi zostać przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie przez doświadczoną osobę. Zabieg powinien być wykonywany w warunkach higienicznych oraz sterylnych z wykorzystaniem sprawdzonego sprzętu. Skyclinic to klinika zajmująca się medycyną estetyczną na terenie warszawy, która zapewnia bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Aby odnaleźć ofertę kliniki wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetowa: epilacja warszawa, a jedną z pierwszych wyświetlonych stron będzie strona Skyclinic.

Karboksyterapia

Kolejnym zabiegiem oferowanym przez medycynę estetyczną wartym uwagi jest Karboksyterapia. Karboksyterapia jest zabiegiem, którego zadaniem jest poprawa niedoskonałości występujących na powierzchni skóry. Zabieg ten spowalnia procesy starzenia się i pobudza krążenie. Obecnie karboksyterapia jest bardzo lubianym i chętnie wykonywanym zabiegiem przez osoby borykające się z problemami, takim jak: cellulit, wypadanie włosów, cienie i obrzęki pod oczami, wiotka skóra, rozstępy, miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, a także blizny pozabiegowe.

W trakcie przeprowadzenia zabiegu stosowany jest dwutlenek węgla, który poprawia wygląd skóry. Warto wiedzieć, że dwutlenek węgla naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. W zależności od problemu wymagane jest przeprowadzenie kliku zabiegów polegających na podskórnej bądź śródskórnej aplikacji precyzyjnej/określonej dawki medycznego dwutlenku węgla poprzez wkłucia. Jest to zabieg przede wszystkim bezpieczny i od lat stosowanym w medycynie. Oczywiście gwarancją dla powodzenia zabiegu jest używanie najwyższej jakości sprzętu do wykonywania takiego zabiegu oraz odpowiednia wykwalikowany kosmetolog. Obecnie karboksyterapia Warszawa jest jednym z chętniej wpisywanych w wyszukiwarkę internetową haseł. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż zabieg ten w bardzo szybkim tempie zyskuje popularność, a ponadto jest stosowany również jako zabieg wykonywany w ramach programów terapeutycznych ponieważ w ogromny stopniu wpływa na dobry stan i komfort pacjentów borykających się z kompleksami.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, który znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe zawiera dużą ilość płytek krwi. Dzięki temu preparaty oparte na osoczu bogato płytkowym stosowane jest podczas terapii regeneracyjnej dostawowej oraz dościęgnowej. Substancja ta przyśpiesza proces gojenia się ran oraz stymuluje regenerację. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od człowieka bądź od zwierzęcia. W medycynie estetycznej zastrzyki z osocza bogatopłytkowego stosuje się często jako alternatywę dla popularnego botoksu. Co ważne osocze bogatopłytkowe stosowane jest nie tylko podczas mezoterapii igłowej wykonywanej na twarzy, czy też podczas leczenia łysienie ale znajduje swoje zastosowanie również w ortopedii i podczas leczenia chorób wirusowych. duża ilość płytek krwi powoduje naturalne, fizjologiczne reakcje regeneracyjne. Nie czekaj i wejdź na stronę Skyclinic i wyszukaj więcej informacji na temat: osocze bogatopłytkowe warszawa. W ten sposób dowiesz się więcej o szerokim wachlarzu działania osocza bogatopłytkowego i zabiegach wykonywanych z jego wykorzystaniem.

Ginekologia estetyczna

Następnym bardzo często wpisywanym hasłem w wyszukiwarki internetowe jest: ginekologia estetyczna warszawa. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ obecnie coraz więcej osób poszukuje profesjonalnych rozwiązań dotyczących problemów intymnych. Dawniej osoby posiadające tego typu problemy niechętnie zgłaszały się po pomoc. Na szczęście dziś wiele kobiet zdecydowanie chętniej i śmielej mówią o swoich problemach. Warto pamiętać, że różnego rodzaju problemy o podłożu intymnym w znaczącym stopniu łączą się z dyskomfortem psychicznym. Kobiety posiadające problemy/problem z wyglądem intymnej części ciała w większości tracą poczucie własnej wartości. Obecnie istnieje szereg rozwiązań dla problemów z zakresu estetyki ginekologicznej.

Na początek warto wiedzieć co kryje się pod terminem ginekologia estetyczna, a mianowicie jest to szeroki zbór inwazyjnych procedur, których zadaniem jest poprawa wyglądu zewnętrznego kobiecych narządów płciowych. Zabiegi wykonywane w zakresie ginekologii estetycznej poprawiają funkcję seksualne danej kobiety.

Najczęstsze zabiegi wykonywane w ramach ginekologii estetycznej:

  • Labioplastyka: jest to zabieg stosunkowo małoinwazyjny, który polega na plastyce warg sromowych mniejszych. Obecnie uważa się, że jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Labioplastyka ma na celu zmniejszenie bądź/i zmianę kształtu warg sromowych oraz pochwy. powodem wykonywania tego typu zabiegu są bardzo często: przerost warg sromowych oraz asymetrię warg sromowych. Labioplastyka wykonywana jest także jako zabieg kosmetyczny po porodzie. Wargi sromowe mniejsze to nic innego jak fałdy skórne, które otaczają wejście do pochwy. Prawidłowo wyglądające wargi sromowe mniejsze są schowane pod wargami większymi. W momencie gdy u pacjentki występują przerośnięte wargi sromowe mniejsze mogą pojawiać się bóle odczuwalne podczas stosunku płciowego, a także bóle występujące w trakcie poruszania się np. podczas chodzenia, biegania, jazdy na rowerze. Co więcej przyrost warg sromowych utrudnia higienę miejsc intymnych.
  • Clitoroplastyka: jest to plastyka łechtaczki. Sam zabieg z zakresu clitoroplastyki polega na częściowym bądź całkowitym odkryciu łechtaczki. Odbywa się to poprzez dokonanie redukcji fałdy skóry, która otacza łechtaczkę. Głównym zadaniem tego zabiegu jest zwiększenie odczuwania przyjemności podczas stosunku płciowego. Ponadto po zabiegu poprawia się estetyka zewnętrzna narządów płciowych, a także utrzymanie higieny intymnej staje się łatwiejsze.
  • Powiększenie warg sromowych większych: jak wyżej wspominano wargi sromowe większe przykrywają wargi sromowe mniejsze. Należy jednak wspomnieć, że warki sromowe większe przykrywają także ujście cewki moczowej, łechtaczkę, a także całe wejście do pochwy. Wygląd tych warg ma ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu kobiecych narządów płciowych. Wówczas gdy kobieta posiada jeśli dana kobieta ma zbyt małe wargi sromowe większe może poddać się zabiegowi mającemu za zadanie ujędrnienie, zwiększenie, oraz poprawę ich wyglądu. W tym celu bardzo często wykorzystywany jest kwas hialuronowy bądź tkanka tłuszczowa.
  • Lifting pochwy: jest to zabieg polegający na zwężeniu, na ujędrnieniu oraz na uniesieniu całego przedsionka pochwy. Lifting pochwy wykonywany jest u kobiet, które mają zbyt luźną pochwę. Zabieg przeprowadza się wykorzystaniem specjalnych nici, a wykonuje się go w znieczuleniu dożylnym bądź miejscowym. problem luźnej pochwy dotyka wiele kobiet będących po porodzie.
  • Waginoplastyka: czyli inaczej plastyka pochwy. Jest to zabieg, który polega plastyce tylnej ściany pochwy oraz plastyce krocza metodą chirurgiczną. Zabieg ma za zadanie  przywrócić anatomiczny kształt pochwy sprzed czasu porodu.

Plastyka powiek

Zabiegiem, który pojawia się jako wynik zapytania wyszukiwarek internetowych: plastyka powiek warszawa jest blepharoplastyka. Jest to typowy zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z powiek. Nie od dziś wiadomo, że ludzka skóra z upływem czasu poddaje się procesom starzenia. Dotyczy to także skóry powiek. Mięsnie stopniowo słabną, a skóra na powiekach rozciąga się. Co więcej w okolicach powiek może zacząć odkładać się tłuszcz. Wówczas górna powieka zaczyna opadać, a dolna zaczyna swoim kształtem przypominać worek. W skutek opadania górnej powieki pole widzenia może zostać ograniczone. Celem plastyki powiek jest usunięcie objawów starzenia się powiek. W przypadku górnej powieki zabieg opiera się na na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru skóry i korygowana jest mięśnia okrężnego oka. Natomiast w przypadku dolnej powieki wykonuje się zabieg o nazwie kantopexie, czyli napięcie zewnętrznego kąta oka bądź kantoplastykę, czyli napięcie więzadła zewnętrznego kąta oka. Plastyka powiek w dużym stopniu wpływa na odmłodzenie wyglądu całej twarzy.

Usuwanie blizn

Wiele osób boryka się z problemem nieestetycznych blizn. Mogą to być blizny pourazowe, czy też blizny potrądzikowe. Nie zależnie od przyczyn ich powstania stanowią ogromny dyskomfort dla osoby borykającej się z bliznami. Rozwiązaniem dla tego problemu jest usuwanie blizn warszawa. Ludzi z bliznami bardzo często pragną pozbyć się krępującego problemu dlatego bardzo chętnie dowiadują się i korzystają z ofert medycyny estetycznej. Obecnie laseroterapia w leczeniu/usuwaniu blizn jest zaliczana do grupy zabiegów terapeutycznych.

Do zabiegu laseroterapii blizn wykorzystuje się różnorodne lasery np.:

  • półprzewodnikowe,
  • gazowe,
  • rubinowe.

Podczas przeprowadzania zabiegu z wiązką lasera wykorzystywane są urzeczenia pracujące w sposób ciągły bądź emitujące krótkotrwałe impulsy światła.

Choć blizny są naturalnym efektem wynikającym z gojenia się ran ich wygląd może być przyczyną problemów fizycznych oraz psychicznych. Laserowe usunięcie blizn daje możliwość usunięcia problemu i poprawę codziennego życia osób borykających się z bliznami.

Co istotnie na płytkie blizny można zastosować również inne metody stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Oczywiście każdą bliznę przed zabiegiem powinien obejrzeć specjalista, który określi stopień problemu i dobierze do niego odpowiedni zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *